Nawadnianie ogrodów

Zadbany ogród cieszy oko i serce. Lecz ilość czasu potrzebna na dbanie o rośliny potrafi zniechęcić każdego działkowicza. Na szczęście niektóre czynności można zautomatyzować, na przykład poprzez nawadnianie ogrodów.

Co daje system nawadniania ogrodów?

Spokojną głowę, że rośliny zawsze będą miały dostarczoną wodę w czasie suchych dni. Zamiast ustawiać zraszacze i przeciągać węże ogrodowe przez cały teren, wystarczy zainstalować w kilku punktach spryskiwacze. Dzięki temu można pokryć 100% ogrodu i przestać tracić czas na ręczne podlewanie.

Spryskiwacze chowają się równo z poziomem gruntu i nie są widoczne. Nie przeszkadzają podczas koszenia trawy. Dodatkowym komfortem jest zastosowanie komputera sterującego czasem i ilością podawanej wody w określonym dniu i godzinie.

System nawadniania ogrodów + studnia głębinowa = oszczędność

Koszty codziennego podlewania ogrodu mogą być duże przy podłączeniu do sieci wodociągowej. Dlatego sugerujemy postawienie studni głębinowej (o ile jest to możliwe).

Częstokrotnie również woda głębinowa jest na tyle czysta, że można podłączyć ją do naszej domowej instalacji wodociągowej i całkowicie zrezygnować z płacenia rachunków za wodę.p>