Elewacje

Elewacje są najważniejszym elementem zewnętrznym budynku. Obowiązkiem pracowników Budex jest zapewnienie dobrego wyglądu i trwałości poprzez nakładanie warstw ochronnych.

Jakie systemy elewacyjne stosujemy?

Najprostsze i najlepiej sprawdzające się wykończenie ścian budynku sprowadzają się do montażu styropianu i tynku cienkowarstwowego. Dzięki temu budynek jest docieplony i chroniony przed wpływami atmosferycznymi.

Najbardziej popularne są:

  • Tynk kornik – posiada nieregularne podłużne wgłębienia
  • Tynk baranek – drobne kruszywo o zróżnicowanej grubości do wyboru
  • Tynk klasyczny gładki – eleganckie wykończenie elewacji;
  • Tynk kwarcowy – o fakturze drobniutkiego piasku w wybranym kolorze;

Dodatkowo na elewacji możemy wykonać elementy ozdobne (sztukaterie), które podkreślą fasadę budynku.

Samoczyszczące się elewacje

Nie ma nic brzydszego niż zacieki na ścianach zewnętrznych albo osadzanie się pyłu czy smogu. Dlatego na państwa życzenie możemy pomalować elewację farbą samomyjącą. Ta technologia pozwala pod wpływem naturalnej wilgoci spłynąć brudowi ze ściany, pozostawiając elewację czystą.

Również możemy zastosować farby posiadające domieszki przeciwpleśniowe i przeciwgrzybiczne, polecane w wilgotnych okolicach jak lasy czy jeziora albo na ścianie północnej. Farby te skutecznie poprawiają trwałość i wygląd elewacji na wiele lat.

Elewacje razem z dociepleniem budynku

Jeśli chcesz kompleksowo wykonać zewnętrzne ściany domu, warto od razu zatroszczyć się o docieplanie ścian. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze w przypadku potrzeby obłożenia domu dodatkową warstwą styropianu.